optic-networks-blue

Optické siete


Technológiu optických vlákien charakterizuje využitie svetla na prenos dát po sklenených alebo plastových vláknach. Optický kábel sa skladá z jedného alebo viacerých vlákien, pričom každé z nich je schopné prenášať informáciu modulovanú do podoby svetelných vĺn. Vláknová optika má v porovnaní s tradičným metalickým vedením celý rad výhod. Možno medzi ne zaradiť najmä väčšiu šírku pásma, čo predstavuje prenášať väčšie množstvo dát. Signál putujúci po optických vláknach je takisto podstatne menej náchylný na rušenie, vlákna sú oveľa tenšie a ľahšie než klasické drôty.

optic-networks-devices

Zariadenia


Aktívna optická sieť je uznávanou technológiou pre širokopásmový prístup, ktorá je pripravená na budúci vývoj a dokáže zareagovať na trvalý dopyt po väčšej šírke pásma pre pripojenie k internetu. Spoločnosť TP-Link ako popredný dodávateľ širokopásmových riešení má rozsiahly sortiment produktov pre komplexné riešenie aktívnej optickej siete.

security-services--references

Referencie


  • ALCOM, Prešov
  • DATACOM, Poprad
  • TESCO, Bratislava
  • VSE, Košice

Profesionálne zváranie optických káblov

V tomto roku 2015 sme pre klientov pripravili rozšírenie portfólia služieb našej firmy a to o zváranie optických káblov a tak isto aj dodávku kompletného príslušenstva k optickým kabelážam. Na základe potrieb klientov sme sa rozhodli zakúpi profesionálnu zváraèku optických káblov a to zváračku od Japonského výrobcu – SUMITOMO ELECTRIC

Na základe potrieb sme zakúpili aj profesionálnu lámačku od toho istého výrobcu. Už pred niekoľkými mesiacmi sme zakúpili aj meracie prístroje na optické vedenia takže sme schopný aj odstrániť závady vzniknuté na takýchto vedeniach. Na základe potrieb našich klientov máme skladom kompletnú zásobu náhradných dielov na optické vedenia. Jedná sa hlavne o optické kble, konektory formou patchcordou, redukcií, boxov a iného príslušenstva. Tak isto držíme skladom switche, prevodníky optika-UTP, optika-video analóg s 485 a mnoho ïalšieho príslušenstva.

Poradíme Vám s výberom ?

mobil: +421 (0) 907 507 412
e-mail: info@probasec.sk